Shetland pony

9. května 2009 v 11:19 | Luc!nk4 |  ▼Koně▲

Shetlandský pony

Shetlandský pony
Shetlandský pony je druh koně původem z Velké Británie.

Původ

Tento malý pony pochází ze Skotska ze Shetlandských ostrovů po kterých je pojmenován. Je to nejmenší z britských plemen ponyů, jeho původ je však nejistý. Na svou postavu je velmi silný, a je to jedno z nejsilnějších a nejodolnějších plemen i přes jeho malý vzrůst. Má jisté rovné kroky s vysokou akcí, a to i v hrubém skalnatému terénu. V zimě shetlandům naroste dvojnásobně hustá srst, která je chrání proti mrazivému podnebí Shetlandských ostrovů. Srst má ochranou vrstvu, která brání kůži před namočením- odolává jak dešti tak i sněhu. Hříva s ocasem je velmi hustá.Tento pony sežere cokoliv na co příjde a většinou potřebuje rázné zacházení jinak by se mohlo stát, že bude neovladatelný.

Uplatnění

Tento pony se dříve využíval v anglických dolech, a díky jejich výšce se perfektně hodily do pomoci v podzemí. Avšak shetlandi se využívají dnes i v Evropě jako jezdečtí poníci pro děti, nebo se také chovají v cirkusech. Také je uvidíme v spřeženích nebo v mezinárodních soutěžích.

Povaha a stavba těla

Shetlandský pony je inteligentní avšak tvrdohlavý pony. Reaguje na správné vedení, proto se nehodí pro neskušeného jezdce (dítě). Dosahuje výšky od 102 cm v kohoutku do 107 cm v kohoutku. Shetlandští poníci jsou viděni ve všech barvách až na strakáče. Mají malou hlavu s širokým čelem, malýma ušima a poměrně širokou hubou. Silné a hluboké tělo má krátký hřbet a záď je široká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama