Kontrafakt

5. května 2009 v 11:02 | Luc!nk4 |  ♥_Hip - Hop_♥
Kontrafakt se jako skupina poprvé představuje pod jménem "Déjaví" na sjezdu brejkařů ve Vrbové v roce 2001. Složení skupiny je od té doby stejné. Kontrafakt tvoří trojice Rytmus, Ego a DJ Anys.
Krátce po své první show se trojice stává populární a již pod novým názvem Kontrafakt se stává známou po celém Slovensku. Rok 2003 je pro Rytmuse, Ega a DJ Anyse stěžejní. V první polovině roku se prosadí Rytmus na Austrian Beatbox Championship, následuje úspěch DJ Anyse na slovenském finále DJ battle DMC Championship. Během léta potom vychází první CD Kontrafaktu - "Tři špinavé ména". Vzniká videoklip a skupina se okamžitě stává populárním nejen na Slovensku, ale proráží i v zahraničí.
O kontrafakt se perou všechna přední vydavatelství, druhé CD vychází v roce 2004 pod labelem Sony Music Entertainment. Album "E.R.A." se setkává se stejně vřelým přivítáním jako předchůdce. Kontrafakt se ihned řadí mezi nejprodávanější interprety na Slovensku, nemalé jsou i prodeje v ČR. V roce 2006 vydává Rytmus sólo desku "Bengoro". Album potvrzuje kvalitu celé kapely a neodmyslitelně ji řadí k topu HipHopové scény. Prozatím posledním podnikem Kontrafakt je album "Bozk na Rozlúčku" pod hlavičkou vlastního labelu "Tatko records" v roce 2007, jenž se stal jedním z nejprodávanějších CD u nás a na Slovensku. K albu byl natočen nejdražší videoklip, který kdy jaká kapela na Slovensku nahrála.
Do budoucna se chystají tři alba. Sólo CD Ega, sólo Rytmuse a jedno CD jako kapela Kontrafakt. Rytmus se v roce 2009 chystá mimo jiné ukázat i ve filmovém prostředí jako herec.
Kontrafakt je nejpopulárnější kapela, kterou prozatím Český a Slovenský HipHop poznal. Dalo by se psát o každém ze tří jmen hodiny a stejně by to bylo málo. Za svoji karieru si prošli dlouhou cestou, která nyní pokračuje na t-music Kontrafakt&ElNino tour s přídomkem "nejdelší turné v historii Československého hiphopu".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama